KolagenDrink PEPT-OHYB, kĺbová...
KolagenDrink PEPT-OHYB, kĺbová...

KolagenDrink PEPT-OHYB, kĺbová výživa, 60 kapsúl

PEPT-OHYB dodá vašim kĺbom všetky zložky, ktoré vaša chrupavka potrebuje a to vedecky overenej dávke v klinických testoch.

Skladom
21,95 €
S DPH

visa
 
Kĺbová výživa PEPT-OHYB je určená na podporu pohybového aparátu, kĺbov a kostí. Jej hlavnou zložkou je Peptan® II
matrix, extrakt z prírodných zdrojov. Peptan® IIm je unikátna hydrolyzovaná chrupavková matrica obsahujúca bioaktívne kolagénové peptidy typu 2 a glykozaminoglykány, vrátane zložky chondroitín sulfát a kyselinu hyalurónovú, ktoré sa v matrici vyskytujú prirodzene a sú prírodného pôvodu. Vitamín C podporuje správnu syntézu kolagénu. Kĺbová výživa vďaka svojmu jedinečnému zloženiu a primerane vysokej dávke kolagénu typu 2 efektívne chráni zdravie chrupavky a kĺbov pred degeneráciou.
 
Obsah balenia: 60 kapsúl, odporúčaná denná dávka 2 kapsuly (1000 mg).
Váha: 40,2 g; 30-dňové balenie
 
Kolagén je vo vode nerozpustná bielkovina, ktorá tvorí približne 30 % všetkých proteínov v ľudskom tele a v tele živočíchov. Je to základná stavebná jednotka kostí, kĺbov, chrupaviek, pokožky, ale aj vlasov a nechtov. Pre naše telo je absolútne prirodzený. Vekom sa jeho prirodzená produkcia spomaľuje a približne v 40. roku života jeho tvorba takmer prestáva a starnutie začína byť omnoho viditeľnejšie.
 
Čo je kolagén typu 2 a aká je jeho funkcia?
Kolagén typu II je typ proteínu, ktorý sa nachádza v tkanive chrupavky. Je súčasťou pevne zabalenej matrice vlákien a fibríl. Je to látka, ktorá chrupavke dodáva pevnosť v ťahu a elasticitu.
 
Účinky užívania hydrolyzovaného kolagénu  podľa vedeckých štúdií
 
Peptan® IIm - účinný už pri nízkej dávke
V štúdii in vivo (1) sa preukázalo, že Peptan® IIm je u ľudí účinný pri nízkej dennej dávke zodpovedajúcej 0,75 g. V modeloch posttraumatickej osteoartritídy u zvierat s normálnou hmotnosťou alebo u obéznych zvierat Peptan® IIm:
  • chráni chrupavku pred degeneráciou a podporuje jej mazanie
  • v kolennom kĺbe pôsobí protizápalovo (lokálny zápal)
Kolagénové vlákna typu II sú hlavnou štrukturálnou zložkou chrupavky, poskytujú jej štruktúru, pevnosť a odolnosť proti stlačeniu; Glykozaminoglykány (GAG) sú súčasťou proteoglykánov, z ktorých v chrupavke je najdôležitejším agrekan. Chondroitín sulfát a kyselina hyalurónová sú GAG, stavebné kamene agrekánu. GAG  zabezpečujú tlmenie nárazov a mazanie kĺbových plôch a tak umožňujú ľahký pohyb kĺbov.
 
Vhodné pre
Výživový doplnok Pept-OHYB je vhodný pre mužov aj ženy. Odporúča sa pre starších zdravých ľudí, pre športovcov a pre ľudí trpiacich nadváhou. Nie je vhodný pre deti. 
 
Dávkovanie a užívanie
2 kapsule denne zapite dostatočným množstvom vody.
Alternatívne, obsah 2 kapsúl vysypať do 200 ml vody, rozmiešať a vypiť.
 
Upozornenie
Ustanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok nie je náhradou pestrej stravy. Uskladňujte mimo dosahu detí. Tento výrobok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy.
 
Skladovanie
Skladujte v suchu bez priameho slnečného žiarenia. Po otvorení spotrebujte do 2 mesiacov. 
 
Zloženie
Hydrolyzovaný hovädzí kolagén typ II matrix, kyselina l-askorbová (vitamín C), stearan horečnatý ako protihrudková látka, želatínová kapsula.
 
ODD - odporúčaná denná dávka, ** - ODD nie je stanovená
 
Priemerná molekulová hmotnosť Peptan® IIm 1500 až 3 000 Da.
 
Neobsahuje: GMO, lepok, mliečne výrobky.
 
Vyrobené na Slovensku.
Kolagen Drink
T80204
10 položky
Žiadne recenzie
Produkt bol pridaný do zoznamu želaní
Produkt pridaný k porovnaniu

Naša webová stránka používa súbory cookie. Používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie. Dúfame, že to nevadí.